کاهش رتبه الکسا

رتبه الکسا یکی از معتبرترین معیارها برای رتبه بندی یک وب سایت میباشد و این رتبه بندی در سطح جهانی و داخل کشور قابل رقابت است. زمانیکه رتبه ی الکسای وب سایت خوب یاشد وسط مشتریان و کاربران سایت و حتی رقبا جدی گرفته میشود و اعتماد به برند و وب سایت نیز افزایش میابد. این رتبه برای هر کسب و کاری مهم میباشد و یکی از معیارهای یک سایت است که توسط همه افراد قابل مشاهده میباشد. سایت الکسا یکی از زیرمجموعه های آمازون است که به رتبه بندی وب سایت های اینرنتی می پردازد. الکسا برای رتبه بندی سایت ها الگوریتم خاص خودش را دارد. مهمترین عامل در رتبه الکسا، ترافیک سایت میباشد. هرچه یک وب سایت بازدید بالاتری داشته باشد، نتیجه آن رتبه بهتری هم خواهد بود. این عدد و رتبه هرچه کمتر باشد نشان از بهتر بودن رتبه دارد.

تاثیرات کاهش رتبه الکسا

بازخورد سریع و مطمئن

پس از سفارش پلان بهبود رتبه الکسا ، می توانید طی مدت زمانی بین 20 الی 25 روز به نتایج دلخواه خود دست پیدا کرده و باخورد سریع و مطمئنی را در مورد رسیدن سایت به رتبه موردنظر ، مشاهده نمایید.

بهبود سئو سایت به صورت غیر مستقیم

هنگامی که رتبه الکسا سایت شما بهبود پیدا می کند ، سایت از لحاظ ارزش و اعتبار ، جایگاه بهتری نزد کاربران پیدا کرده و مطالب سایت شما به شکل گسترده تری توسط مدیران سایت ها و وبلاگ ها کپی می شود.

افزایش اعتبار کسب و کار

هنگامی که سایت شما از رتبه الکسای مناسبی برخوردار باشد ، کاربران به سایت بیشتر اعتماد خواهد کرد و کسب و کار اینترنتی شما رونق بهتری به دست می آورد. اگر از جایگاه خوبی در الکسا برخوردار باشید ، کاربران بیشتر ترغیب خواهند شد تا از خدمات و محصولات شما استفاده کنند.

الکسا یک سرویس رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی است که توسط وب‌سایت Alexa.com وابسته به فروشگاه اینترنتی آمازون ارائه می‌شود. در حال حاضر رنکینگ الکسا معتبر‌ترین رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی بر اساس محبوبیت و همچنین تعداد بازدید‌های سایت است. این سایت بر اساس اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کند، جایگاه سایت را هم در مقایسه با سایر وب سایت‌های محلی و همچنین در قیاس با تمامی سایت‌های اینترنتی در دنیا رتبه‌بندی می‌کند.به‌این‌ترتیب اولین رتبه‌ای که الکسا به سایت‌ها می‌دهد، رتبه محلی است که جایگاه آن را در میان سایت‌هایی که همگی از یک کشور بخصوص هستند مشخص می‌کند. دومین رتبه‌ای که به هر سایت تعلق می‌گیرد، رتبه جهانی وب‌سایت و جایگاه آن در میان تمام صفحات موجود در وب هست.

چطور رتبه الکسا یک وب‌سایت را پیدا کنم؟

برای اطلاع از رتبه الکسا سایت خود کافی است به آدرس http://www.alexa.com/siteinfo مراجعه کنید و نام کامل دامنه سایت و پسوند آن را در باکس مربوطه وارد کنید. علاوه بر این می‌توانید به کمک افزونه Alexa Traffic، از رتبه هر صفحه‌ای که بازدید می‌کنید مطلع شوید.

رتبه‌بندی الکسا بر چه اساسی انجام می‌شود؟

ممکن است این سؤال پیش بیاید که الکسا چطور میزان بازدید سایت‌های مختلف را اندازه‌گیری می‌کند و آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند؟ در پاسخ باید گفت الکسا اطلاعات مربوطه را به‌طورکلی از طریق نوار ابزار اختصاصی خود به دست می‌آورد. این اطلاعات شامل شماره IP دستگاهی که بازدید از طریق آن صورت گرفته و همچنین موقعیت جغرافیایی و زمانی می‌شود که شخص از صفحه موردنظر دیدن کرده است. به‌این‌ترتیب تعداد بازدید‌هایی که از یک صفحه بخصوص انجام می‌شود به‌سادگی قابل ردگیری است.