تبلیغات در گوگل

بدون شک گوگل مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار در دنیای آی تی امروز است و عملا برای فعالان این حوزه شاید تصور اینترنت بدون گوگل امکان پذیر نباشد. گوگل مکانیست که روزانه 4 میلیارد جستجو در آن صورت میگیرد. امروز گوگل اولین گزینه ای است که وقتی فردی به دنبال کالا یا خدماتی میگردد به ذهنش خطور میکند. جالب است بدانید بیش از 90 درصد افراد در اینترنت کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق جستجو در گوگل می یابند. تبلیغات در گوگل فرصتی است که گوگل برای صاحبان کسب و کارها بوجود آورده است تا به راحتی و با صرف هزینه ای اندک و معقول بتوانند به کاربر هدفمند خود دست یابند. بدون شک هیچ سرویس تبلیغاتی در دنیا وجود ندارد که بتواند همانند تبلیغ در گوگل موثر و هدفمند باشد. شما هر چقدر هم سایت زیبا و چشمگیری داشته باشید، هرچقدر هم خدمات یا کالاهای حرفه ای و با کیفیت ارائه نمایید، در صورتیکه نتوانید به کاربر هدفتان دست یابید عملا در اینترنت وقت تلف می کنید. شاید نتوان درصد دقیقی در زمینه تفاوت اثر گذاری تبلیغات گوگل با سایر روشهای تبلیغاتی مانند بنری ، ریپورتاژ و … ارائه کرد ولی هر مدیر هوشمندی به راحتی میتواند این موضوع را درک نماید که نتیجه تبلیغ در گوگل قطعا نه تنها یک، بلکه چند سر و گردن بالاتر از سایر روشهای تبلیغاتی است. فقط به این موضوع توجه نمایید که اگر شما مثلا “مودم ADSL” می فروشید، کاربری که در گوگل برای “خرید مودم” جستجو میکند، برای کسب و کار شما بسیار هدفمندتر از کاربریست که در سایت موزیک به دنبال دانلود موسیقی است

مدیریت و کاهش هزینه های کلیک

فعالسازی سریع تبلیغات

گزارش دهی منظم روزانه

امکان ارائه اکانت اختصاصی

اکانت اختصاصی تبلیغ گوگل چیست؟

اکانت اختصاصی گوگل دسترسی فول و کامل به پنل مدیریت سیستم تبلیغات در گوگل است. در صورتیکه شما اکانت اختصاصی نداشته باشید فقط گزارش تبلیغات روزانه برای شما ارسال خواهد شد و هر بار برای تغییر در کلمات کلیدی، قیمتها و تغییر در متن تبلیغات باید توسط ما اقدام نمایید. ولی اگر دسترسی به اکانت اختصاصی داشته باشید خودتان بصورت کامل میتوانید در هر زمانی که تمایل داشتید قیمت، کلمات کلیدی، متن تبلیغ و … را تغییر دهید و یا تبلیغ جدیدی اضافه کنید. در واقع اکانت اختصاصی گوگل ادوردز دست شما را در تغییرات بازتر میگذارد و مدیریت سرویس تبلیغات را برای شما راحت تر میکند. کلیه اکانتهای اختصاصی ارائه شده توسط ما امکان شارژ مجدد داشته و شما به راحتی پس از اتمام شارژ میتوانید اقدام به افزایش موجودی اکانت خود نمایید. لذا در صورتیکه میخواهید فعالیت تبلیغاتی گسترده ای انجام دهید پیشنهاد میکنیم از سرویس اکانت اختصاصی استفاده نمایید. با کلیک بر روی لینک زیر میتوانید جهت تهیه اکانت اختصاصی تبلیغات گوگل اقدام نمایید.

امکان دسترسی به هدفمندترین مشتریها
امکان شروع با کمترین بودجه
هزینه تبلیغات مناسب نسبت به سایر روشها

عدم پرداخت برای نمایش آگهی
امکان نمایش در ساعات مشخص
امکان نمایش در روزهای مشخص هفته

کنترل سقف هزینه کلیک
کنترل سقف بودجه مصرفی روزانه
امکان نمایش در گوگل فارسی

آیا واقعا تبلیغات در گوگل میصرفد؟

یک سوال خیلی از افرادی که در زمینه تبلیغات گوگل فعالیت نداشته اند این است که آیا واقعا تبلیغ گوگل می صرفد؟ از چند نظر میتوان به این سوال پاسخ داد. اول اینکه قطعا شما نیز قبول دارید کاربری که به دنبال خدمات یا کالای شما در گوگل جستجو میکند یک مشتری کاملا هدفمند برای کسب و کار شماست. پس اولین موضوع این است که شما توسط هیچ سرویس دیگری نمیتوانید با این دقت مشتریان هدفمند خود را پیدا کنید. حال در بحث هزینه ها باید در نظر داشت که هزینه هر کلیک در گوگل ادوردز بطور متوسط میتواند مبلغی بین 50 تا 400 تومان باشد (این مبلغ بطور متوسط است). و اگر بخواهیم این مبلغ را با هزینه های تبلیغاتی سرویسهای ارائه دهنده تبلیغات کلیکی مقایسه کنیم میدانیم که قیمت هر کلیک در تبلیغات کلیکی نیز بین 200 تا 400 تومان است، ضمن اینکه درصد بالایی از کاربرانیکه سیستمهای تبلیغات کلیکی برای شما ارائه میدهند، مشتریان هدفمند شما نیستند و شاید صرفا از نوع بنر شما خوششان آمده است (البته در سیستمهای کلیکی میتوان درصدی هم بعنوان تقلب در نظر گرفت). پس اگر از این دید نیز به قضیه نگاه کنیم متوجه میشویم که تبلیغات در گوگل نسبت به سایر روشهای تبلیغات اینترنتی هم از نظر هزینه و هم از نظر هدفمندی میتواند کاملا به صرفه باشد. در واقع شما نمیتوانید در هیچ روش تبلیغاتی دیگری با این هزینه معقول برای هر کلیک مشتری هدفمندی را بیابید که کاملا آمادگی خرید کالا یا خدمات شما را دارد، چرا که خود او به دنبال کالا یا خدمات شما بوده و آن را جستجو کرده است.

مقایسه سئو با تبلیغ گوگل

سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و روشی است که در آن سعی میشود با تکنیکهای خاصی یک سایت یا یک صفحه را برای کلمات کلیدی خاصی بهینه کرد بطوریکه اگر کسی آن کلمات کلیدی خاص را جستجو کند سایت شما در رتبه های بالای جستجو ظاهر شود. قطعا اگر این اتفاق بیفتد شما میتوانید به خیل عظیمی از مشتریان هدفمند خود دست یابید پس چرا باید برای تبلیغ در گوگل هزینه کرد و به جای آن به سئوی سایت نپرداخت؟ 
واقعیت این است که بله اگر سایت بتواند از طریق سئو در رتبه های بالای جستجو قرار گیرد، میتوان مشتریان هدفمند را بدون صرف هزینه تبلیغات گوگل به سایت هدایت نمود ولی اگر بخواهیم تخصصی تر پاسخ دهیم: سئو یک کار هزینه بر است و برای قرار گرفتن در رتبه های بالا نیاز به هزینه کردن دارد، گاه برای قرار گرفتن در کلمات کلیدی پر رقابت شما باید میلیونها تومان هزینه کنید تا سایت در صفحه اول ظاهر شود ولی در اوردز شما با یک سرمایه گذاری کم نیز میتوانید در نتایج برتر جستجو باشید. موضوع بعد اینکه سئو یک مسئله زمانبر بوده و میتواند برای کلمات کلیدی خاصی در صورت فعالیت مستتمر و استفاده از تکنیکهای خاص ماهها زمان ببرد تا در نتایج بالا ظاهر شود در صورتیکه در روش تبلغ گوگل شما هر لحظه که بخواهید میتوانید در صفحه اول گوگل ظاهر شوید. نکته بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد و اینکه گستردگی کلمات کلیدی در سئو محدود است، مثلا فرض کنید شما در زمینه “ساعت مچی” فعالیت میکنید و سایت شما نیز در عبارت “خرید ساعت” از طریق سئو در رتبه های بالا می باشد ولی شما توسط گوگل ادوردز علاوه بر “خرید ساعت” میتوانید در عبارتهایی مانند فروش ساعت ، ساعت مچی ، ساعت مردانه ، ساعت زنانه و دهها یا صدها عبارت کلیدی دیگر نیز در رتبه های بالا قرار بگیرید و همانطور که میبینید گستردگی کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل میتواند بسیار زیاد باشد. 
موضوع دیگری نیز وجود دارد و آن اینکه کاربران و جستجوگران گوگل به تبلیغات گوگل عادت کرده اند و عملا تبلیغ کنندگان گوگل را شرکتهای معتبری در آن زمینه میدانند که برای کسب و کار خود هزینه میکنند. بنابراین یک بار روانی نیز از طرف جستجوگران گوگل وجود دارد که با تبلیغات در گوگل به کسب و کار شما بیشتر اعتماد میکنند. 
از موارد بالا میتوان نتیجه گرفت قطعا سئو و تلاش برای قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل بصورت طبیعی موضوعی است که باید به آن توجه شود و جزو یکی از پلنهای بازاریابی هر شرکتی باشد ولی در کنار آن تبلیغ در گوگل نیز بعنوان یک شورتکات و راه میانبر میتواند در طول این مدت کسب و کار شما را هر چه سریعتر به کاربران هدفمند بیشتری معرفی نماید.