طراحی سایت کشاورزی

انسان‌ها در دومین قدم برای رفع این نیاز اساسی خود، به سمت کشاورزی حرکت کردند.کشاورزی پس از سال‌های سال و ایجاد هزاران هزار تحول و پیشرفت در زندگی انسان‌ها، نه‌تنها کاهش نیافته و یا از بین رود، بلکه امروزه بسیاری از تکنولوژی‌ها و ابزارها به خدمت این عرصه در آمده است و بسیاری از مراحل کار مانند آبیاری و یا برداشت به‌صورت اتوماتیک و با استفاده از ماشین‌آلات در حال انجام است.اما اگر فردی کشاورز باشید که در حوزه‌ها و جنبه‌های مختلف کشاورزی مشغول فعالیت بوده‌اید و مایلید تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا اطلاعات پیرو شروع کشاورزی و ملزومات آن و انواع ماشین‌آلات کشاورزی به علاقه‌مندان این حوزه ارائه دهید، ابزارهای گوناگونی برای این کار در اختیار شما قرار دارد.

اما بهترین راه‌حل برای گردآوری کشاورزان و علاقه‌مندان این حوزه در یک جامعه خاص و اشتراک دانش و همکاری، استفاده از اینترنت است. شما می‌توانید با طراحی سایت تخصصی کشاورزی، بسیاری از خدمات خود را به علاقه‌مندان تان ارائه نمایید. برای اینکار کافی است یک وب سایت داشته باشید، اما نه هر وب سایتی. شما بایستی یک وب سایت تخصصی کشاورزی داشته باشید.

طراحی سایت کشاورزی

یک وب سایت کشاورزی داشته باشید

امروزه دیگر تاثیر استفاده از اینترنت و ابزارهای گوناگونی که در اختیار انسان‌ها قرار می‌دهد بر کسی پوشیده نیست. اینترنت با اتصال انسان‌های مختلف کره زمین به یکدیگر سبب ایجاد جوامع و شبکه‌های از انسان‌ها شده است. این شبکه‌های می‌توانند بر اساس علاقه و هدف مشخصی با یکدیگر همکاری کرده و خدماتی به یکدیگر ارائه نمایند.یک وب‌سایت کشاورزی نیز می‌تواند همین استفاده را برای شما داشته باشد. با داشتن یک وب‌سایت کشاورزی و گردآمدن افراد متخصص و علاقه‌مند در این حوزه، شما می‌توانید خدمات گوناگونی را به آن‌ها ارائه نمایید. مواردی مانند توضیحات علمی انواع زمین و خاک، انواع ماشین‌آلات صنعتی و کارکرد و استفاده آن‌ها، آشنایی با انواع کود و سم‌زدایی محصولات و… بخشی از خدماتی است که شما می‌توانید ارائه نمایید. برای نیل به این هدف شما باید یک وب‌سایت کشاورزی داشته باشید.اما یک وب‌سایت کشاورزی چگونه وب‌سایت است و چه ویژگی‌هایی دارد؟

به‌طورکلی یک وب سایت کشاورزی می‌تواند دارای ویژگی‌های گوناگونی باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از :

 • طراحی گرافیکی زیبا و جذاب و متناسب با فضای کشاورزی
 • معرفی کامل وب سایت و مجموعه خدماتی که از طریق طراحی سایت ارائه می شود
 • امکان مشاوره اینترنتی به کشاورزان و علاقه مندان
 • امکان پرسش و پاسخ میان کاربران در قالب فروم های اینترنتی
 • امکان معرفی کامل انواع ماشین آلات کشاورزی و کارکرد آن‌ها
 • امکان فروش انواع محصولات کشاورزی از طریق وب‌سایت
 • امکان معرفی انواع خاک و زمین و ملزومات شروع کشاورزی
 • امکان قرار دادن آخرین اخبار کشاورزی
 • امکان قرار دادن مقالات آموزشی پیرو حوزه‌ای مختلف کشاورزی
 • امکان قرار دادن گالری‌های تصویر و فیلم‌های آموزشی
 • امکان پشتیبانی از کاربران
 • و…

بنابراین از طریق یک وب‌سایت، شما می‌توانید یک انجمن و گروهی از متخصصان حوزه کشاورزی را دور هم جمع کرده و با استفاده از دانش و تجربه آن‌ها، انواع خدمات گوناگونی را از طریق وب سایت تان به آن‌ها و سایر علاقه‌مندان این حوزه ارائه نمایید.

ملزومات فنی طراحی سایت کشاورزی

اما در کنار نوع کارکرد وب‌سایت تان و ویژگی‌هایی که دارد، وب‌سایت شما یک وب‌سایت است و در فضای اینترنت در حال فعالیت است؛ بنابراین باید مطابق با اصول و استانداردهای این فضا حرکت کند. اصول و موارد فنی گوناگونی در حوزه طراحی وب‌ سایت قرار دارد.اولین و مهم‌ترین این اصول، طراحی بهینه وب‌سایتتان برای موتورهای جستجویی نظیر گوگل است. این موضوع که از آن با عنوان سئو یاد می‌شود، اهمیت بسیاری در دنیای اینترنتی امروزی دارد، چرا که اکثر ترافیک ورودی به وب‌سایت‌ها از طریق موتورهای جستجو انتقال داده می‌شود و برای معرفی و پربازدید شدن وب‌سایتتان، وب‌سایت شما باید در صفحه اول نتایج گوگل و بالاتر از سایر رقبا نمایش داده شود.مورد دیگر که به ویژه در سال اخیر اهمیت پیدا کرده است، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرای وب سایت است.

طراحی سایت میهن وب سایت

این موضوع سبب می‌شود تا کاربران با دستگاه‌های ورودی مختلف نظیر انواع موبایل و تبلت که دارای اندازه صفحه نمایش‌های گوناگونی هستند، بتوانند محتوای وب سایت شما را به طور صحیح و متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه خود مشاهده نمایند.مورد مهم دیگر سرعت وب سایتتان است. امروزه با توجه به رشد و پیشرفتی که در حوزه‌های زیرساخت فناوری اطلاعات صورت گرفته است، دیگر کاربران اینترنت با محدودیت سرعت کم مواجه نیستند، از این رو در صورت مشاهده هر گونه عملیات و جابجایی های کند در وب سایت شما، آن را یک وب سایت غیر حرفه ای تشخیص داده و از آن خارج می شوند.بنابراین باید تمامی ملزومات فنی لازم برای داشتن یک وب سایت سریع در طراحی وب سایت شما رعایت شود.موارد فنی دیگری نظیر دسترس پذیری، امنیت و… وجود دارند که باید در طراحی وب سایت شما در نظر گرفته شوند.

با توجه به تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می شود از یک طراح ماهر و باتجربه در امر طراحی یاری بگیرید،
تا بتواند تمامی موارد اشاره شده را به خوبی در طراحی وب سایت شما در نظر بگیرد.
برای طراحی وب سایت فروش محصولات و ماشین آلات کشاورزی با کارشناسان میهن وبسایت در ارتبلط باشید.