طراحی سایت انتشارات

انسان‌ها همواره به دنبال یادگیری بوده‌اند، اما منابع یادگیری بسیار تغییر کرده است. درگذشته‌ها تنها منبع یادگیری طبیعت و جهان هستی بود که افراد و غالبا فلاسفه با تفکر بر روی رخدادهای طبیعی و محیط اطراف خود، به دنبال درک بیشتری از دنیا بودند؛ اما هر چه زمان گذشت، نتایج تحقیقات و مطالعات گذشتگان توسط آن‌ها ضبط شد و در اختیار آیندگان قرار گرفت. عمده پیشرفت‌های بشر هم به خاطر همین موضوع است چراکه پیشرفت یک علم، حاصل راه و عمر هزاران دانشمند آن عرصه است.غالبا نتایج مطالعات و تحقیقات بر روی کاغذ نوشته و ضبط می‌شد.

این موضوع سبب شد تا کم‌کم برای نسل‌های بعد، منابع بیشتری برای مطالعه و تحقیق وجود داشته باشد. امروزه هزاران هزار کتاب در کتابخانه‌های بزرگ جهان در حال نگهداری است و همچنین انتشارات زیادی نیز اقدام به چاپ مجدد آن کتاب‌ها و یا چاپ کتاب‌های جدید می‌کنند.اما با گذشت زمان و رشد و پیشرفت تکنولوژی، مفهومی به نام کتاب‌های الکترونیکی به وجود آمد. این کتاب‌ها خواص بسیاری دارند ازجمله اینکه قابلیت ذخیره‌سازی و مطالعه در دستگاه‌های کتاب‌خوان متفاوت نظیر تبلت و موبایل رادارند، حجم آن‌ها کم است و قابلیت جابجایی و مطالعه هزاران کتاب در یک تلفن همراه کوچک وجود دارد.

طراحی سایت انشارات

طراحی سایت حرفه ای انتشارات

اما اگر شما صاحب یک انتشارات باشید، می‌دانید که با وجود محاسن زیاد کتاب‌های الکترونیکی، بازهم بسیاری از افراد به دنبال کتاب‌های چاپی هستند تا با آن‌ها ارتباط بگیرند. با این‌وجود تعدادی از افراد هم کتاب الکترونیکی را ترجیح می‌دهند؛ اما نکته جالبی که وجود دارد این است که حتی افرادی هم که مطالعه کتاب‌های چاپی را ترجیح می‌دهند، دریافتن و تهیه آن‌ها به مشکل برمی‌خورند.
به‌عنوان یک انتشاراتی، شما نیاز به طراحی سایت انتشارات دارید تا همه کتاب‌هایی را که تحت انتشارات شما چاپ می‌شود به علاقه‌مندان آن‌ها معرفی کرده و نحوه تهیه آن‌ها را نیز مشخص کنید. همچنین برای برآورده کردن نیازهای آن دسته از کتاب‌خوان‌هایی که نسخه‌های الکترونیکی کتاب‌های شمارا ترجیح می‌دهند نیز باید به دنبال راه‌حلی باشید.راه‌حل شما ساده است. کافی است یک وب‌سایت داشته باشید؛ اما نه هر وب‌ سایتی. یک وب‌ سایت کاملا تخصصی و مخصوص انتشاراتی خود.

یک وب‌سایت انتشاراتی داشته باشید

امروزه با رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی، فضای مجازی تاثیرگذاری بیشتری بر زندگی ما می‌گذارد؛ بنابراین بهتر است از این فضا به بهترین نحو استفاده کنیم. برای این کار شما نیازمند داشتن یک سایت برای انتشارات خود هستید.

طراحی سایت حرفه ای انتشارات شما حداقل باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با کتاب و کتاب‌خوانی
 • امکان معرفی کامل کتاب‌های انتشارات خود به همراه معرفی نویسنده
 • امکان مشاهده کتاب‌های موجود به‌صورت دسته‌بندی‌های مرتب برحسب موضوع کتاب‌ها
 • امکان دسته‌بندی‌های خاص کتاب‌ها بر اساس نظر و خرید کاربران، دسته‌بندی‌هایی مانند پرفروش‌ترین‌ها و یا محبوب‌ترین‌ها
 • امکان طراحی فروشگاه اینترنتی در طراحی سایت کتاب‌های خود و ارسال پستی آن‌ها برای مشتریان
 • دارا بودن نسخه‌های الکترونیکی برای کتاب‌هایتان و امکان خرید دانلودی آن‌ها
 • امکان قرار دادن بخش اول کتاب‌ها برای دانلود به‌صورت رایگان جهت آشنایی بیشتر با محتوای کتاب
 • امکان نظرسنجی کاربران درباره کتاب‌های مختلف
 • امکان جستجوی کتاب برحسب نام کتاب و یا نام نویسنده
 • امکان ارتباط کاربران با شما و پشتیبانی مناسب از آن‌ها
 • و…

بنابراین شما با داشتن یک وب‌سایت برای انتشاراتتان، علاوه بر امکان خدمات‌رسانی اینترنتی در قالب فروش‌های اینترنتی و محصولات دانلودی، می‌توانید انتشارات و کتاب‌ها آن را به همگان معرفی کنید؛ اما برای این کار وب‌سایت شما نیازمند دارا بودن ویژگی‌های بیشتری می‌باشد. ویژگی‌های که بیشتر فنی و تخصصی هستند.

ویژگی‌های فنی که باید در طراحی وب‌سایت خوب در نظر گرفته شوند

همان‌طور که اشاره شد، یکی از مهم‌ترین دلایل دارا بودن یک سایت، افزایش دامنه مشتریانتان است. درواقع شما کاربران اینترنتی را نیز به مشتریان بالقوه خود اضافه می‌کنید؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی سایت شما باید پربازدید بودن آن باشد. پربازدید بودن سایت به‌آسانی به دست نمی‌آید. علاوه بر محتوای مناسب و طراحی ساخت‌یافته، روش‌های دیگری نیز می‌توان برای رسیدن به این امر در نظر گرفت؛ اما شاید بتوان از سئو به‌عنوان مهم‌ترین آن‌ها نام برد.

سئو به معنای انجام فعالیت‌ها و اقداماتی جهت بهینه‌ سازی وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو است. با این کار، هنگام جستجوی نام کتاب‌هایی که در انتشارات شما موجود است، وب‌سایت شما در صفحه اول پیشنهاد‌های موتور جستجو قرار می‌گیرد. این امر سبب بالا رفتن بازدید و ترافیک طراحی سایت شما می‌شود چرا اکثر ترافیک‌ها و بازدید از سایت‌ها از موتورهای جستجوی قدرتمندی نظیر گوگل می‌گذرد.

طراحی وب‌ سایت ریسپانسیو

مسئله دیگری که در طراحی سایت شما باید در نظر گرفته شود، واکنش گرا و یا ریسپانسیو بودن آن است.
این مسئله در حال حاضر از اهمیت بیشتری برخوردار است .چراکه افراد از طریق دستگاه‌های متفاوتی به اینترنت
متصل می‌شوند.
واکنش گرا بودن وب‌سایت شما به این معنا است، که محتوای وب‌سایت شما متناظر و متناسب با نوع دستگاه کاربر
و اندازه صفحه‌نمایش آن نمایش داده شود.
چراکه ساختار محتوای ارائه‌شده وب‌سایت شما به یک لب تاپ باید متفاوت از ساختاری باشد که برای یک موبایل
نمایش داده می‌شود.

همچنین مسائل فنی دیگری نظیر سرعت‌بالا و امنیت مناسب وب‌سایت شما وجود دارد.
بنابراین با توجه به پیچیدگی‌های مربوطه، پیشنهاد می‌شود جهت داشتن یک وب‌سایت انتشارات خوب و کارا،
طراحی سایت انتشارات خود را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید، تا تمرکز خود را بر روی انتشارات خود گذاشته
و از پیچیدگی‌های امر طراحی به دورباشید.
برای طراحی سایت انتشارات با کارشناسان شرکت میهن وبسایت در ارتباط باشید.

تیم حرفه ای میهن وبسایت با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره
و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد.
جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.