طراحی سایت با لاراول

طراحی سایت با لاراول

لاراول از زمان پیدایش خود یعنی از سال 2011 به بعد جامعه برنامه نویسان PHP را تحت تاثیر خود قرارداد و با طراحی سایت با لاراول پروژه های زیادی به این فریم ورک کوچ کردند. در لاراول تمرکز خود را روی اجرای ایده اصلی قرار میدهیم و مقدماتی که در همه پروژه ها یکسان است را با کمک لاراول خیلی سریع پیاده سازی میکنیم ، از طرفی بالا بودن سرعت توسعه در laravelبرای همه سایت ها پر اهمیت است و میتواند در رسیدن به نسخه نهایی در زمان کوتاه بسیار حیاتی باشد . لاراول به عنوان یک فریم ورک متن باز در ابعاد مختلف در سطح پروژه های کلان و … قابل استفاده است خوشبختانه انواع دیتابیس های مشهور و قدرتمند را پشتیبانی میکند و با وجود پکیج های متنوع برنامه نویسان را برای ایجاد انواع نرم افزار تحت وب یا سایت های مختلفی مانند فروشگاهی یا شرکتی یاری میکند.

باید در نظر داشت که با نصب لاراول در ابتدا هیچ چیزی وجود ندارد ! عجیب است پس چگونه میتوان سایتی را با لاراول طراحی کرد در صورتی که هیچ صفحه ای یا بخشی برای کنترل محتوا مانند وردپرس وجود ندارد !چون لاراول یک فریم ورک است نه یک CMS یا سیستم مدریت محتوا !! فریم ورک ها مطابق مستنداتی که برای توسعه دهنده ارائه میکنند برنامه نویس را برای هر آنچه که در ذهن دارد اجازه ساختش را میدهد ، میخواهید یک وب سایت باشد یا یک پلتفرم ، هیچ چیز محدود نیست .

طراحی سایت با لاراول

سرعت لاراول

سرعت یکی از عوامل مهم در هر سایت به شمار می‌رود. سرعت از دو جهت می‌تواند در نیل به نتیجه‌ی نهایی موثر باشد. جهت اول، کاهش استفاده از منابع سخت‌افزاری که کاهش هزینه‌های نگهداری را به دنبال دارد و جهت دوم، بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. هر چه سرعت بارگزاری سایتی بیشتر باشد، موتورهای جستجو آن را بهتر رتبه‌بندی می‌کنند و در نتیجه مشتریان بیشتری جذب سایت خواهند شد.
فریم‌ورک لاراول با استفاده از فناوری بارگزاری دیرهنگام( Lazy Loading ) و کش ( Cache ) اطلاعات سرعت دسترسی به محتوا را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد.
استفاده از روش‌های فنی در پیاده‌سازی نیز سبب می‌شود سرعت اجرا و نمایش اطلاعات افزایش پیدا کند.

برنامه نویسی وب سرویس با لاراول
لاراول به دلیل امکانات گسترده‌ای که دارد، یکی از ابزارهای مناسب جهت توسعه‌ی وب سرویس به شمار می‌رود. برخی امکانات در لاراول مختص طراحی و برنامه‌نویسی وب سرویس یا API وجود دارد.

امنیت در سایت‌های اختصاصی و سفارشی
دستیابی به امنیت در سطح بالا می‌تواند یکی از دلایل حرکت به سمت برنامه‌نویسی سفارشی باشد. البته برنامه نویسی سفارشی به تنهایی یا استفاده از فریم‌ورکی خاص مثل لاراول به تنهایی نه تنها تضمین‌کننده‌ی امنیت نیست، بلکه اگر به صورت اصولی انجام نشود می‌تواند خطرات امنیتی زیادی به دنبال داشته باشد.

در هنگام برنامه‌نویسی اختصاصی و سفارشی با هر زبان و هر ابزار، تخصص، تجربه و دانش توسعه‌دهندگان عامل نهایی برای دستیابی به اهداف امنیتی و سایر عوامل مورد انتظار در محصول نهایی است. بنابراین انتخاب پیمانکاری با تجربه، مهارت، دانش و تخصص کافی در هنگام توسعه‌ی نرم‌افزار یکی از چالش‌های پیش روی صاحبان کسب و کار است.

روکاوب تا کنون ده‌ها پروژه در ابعاد متوسط و بزرگ را با بهترین کیفیت به انجام رسانده است. بررسی این پروژه‌ها راهنمایی خوب در جهت آشنایی با دارای فنی ما در این زمینه به شمار می‌رود.

توسعه‌پذیری و حق مالکیت کدها

در هنگام طراحی سایت با لاراول یا برنامه نویسی به صورت اختصاصی، یکی از عوامل قابل توجه، توسعه‌پذیر بودن نرم‌افزار و حق مالکیت کدهای برنامه است. به دلایل گوناگون ممکن است در آینده تغییراتی کوچک یا بزرگ در سیستم طراحی شده مورد نیاز باشد. نرم‌افزاری با کیفیت کد منبع پایین یا با کد منبع غیر قابل دسترسی، مانعی بزرگ در برابر توسعه‌ی آتی به شمار می‌رود.

هرچند یکی از اهداف فریم‌ورک‌های برنامه‌نویسی و طراحی سایت، افزایش توسعه‌پذیری سیستم است، با این حال یک نرم‌افزار توسعه‌پذیر تنها توسط برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگانی با تجربه قابل تولید است. برنامه‌های نوشته شده توسط برنامه‌نویسان تازه‌کار تقریبا غیرقابل تغییر و توسعه هستند و در آینده سبب می‌شوند تا هزینه‌های سربار نگهداری به شدت افزایش یابند.

به روز رسانی سایت‌های طراحی شده با لاراول
حجم بسیار زیادی از کدهای استفاده شده در انواع روش‌های طراحی سایت با لاراول توسط برنامه‌نویسان نوشته نمی‌شود
و برای افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ و زمان از کتابخانه‌های آماده استفاده می‌شود.
این کتابخانه‌ها اغلب به صورت مداوم با امکانات جدید و رفع اشکال‌های متعدد به روزرسانی می‌شوند.
استفاده از یک فریم‌ورک پیشرفته مانند لاراول این مزیت را دارد که به‌روزرسانی این کتابخانه‌ها در آن به آسانی
و در زمانی کوتاه قابل انجام است.

طراحی فروشگاه اینترنتی با لاراول
طراحی فروشگاه اینترنتی با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. اگر امکانات و ابعاد فروشگاه اینترنتی به گونه‌ای باشد که سیستم‌های فروشگاه‌ساز و افزونه‌ی ووکامرس برای انجام این کار مناسب نباشند، با استفاده از لاراول می‌توان
یک فروشگاه اینترنتی با امکانات گسترده و قابلیت‌های دلخواه برنامه‌نویسی نمود.
امکان برنامه‌نویسی فروشگاه اینترنتی دو و چند زبانه و قابلیت‌های پیشرفته‌تری که دسترسی به آن‌ها در سیستم‌های
فروشگاه‌ساز به آسانی فراهم نیست در برنامه‌نویسی با لاراول به آسانی قابل انجام می‌باشند.

نگارش‌های جدید لاراول

لاراول در نگارش ۵ تغییراتی مهم و مفید را معرفی نموده است. در این نگارش تغییراتی بنیادین در سیستم کدنویسی
برای بهبود سرعت و امنیت و نظم به انجام رسیده است.
همچنین نگارش جدید لاراول با php نگارش ۷.۱ به بالا سازگاری دارد که ممکن است در برخی سرورهای قدیمی‌تر
قابل راه‌اندازی نباشد.
با این حال سرورهای زیادی سیستم‌های خود را به روزرسانی کرده‌اند و در حال به‌روزرسانی هستند.

سئو در لاراول
اگر برای طراحی سایت ، از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده نشود، برنامه‌نویس مسئول رعایت
تمامی اصول سئو یا بهینه‌سازی سایت در موتورهای جستجو خواهد بود.
در چنین شرایطی تخصص و دانش برنامه‌نویس در زمینه‌ی سئو نقشی اساسی را ایفا می‌کند.

از شیوه‌ی ایجاد پیوند برای کلمات کلیدی، کدهای متای سئو، عنوان صفحات، ساختار فنی کدهای HTML
و بسیاری موارد دیگر می‌بایست توسط یک برنامه‌نویس خبره که آشنایی کافی با سئو داشته باشد، پیاده‌سازی شوند.
بنابراین موفقیت یک سایت اختصاصی نیازمند مجموعه‌ای از اطلاعات مرتبط است که همگی در کنار هم می‌بایست
در جهت اهداف پروژه به کارگیری شوند.

 

طراحی سایت با لاراول “